Bratislavu počas víkend zaplavili jazdci na bicykloch z celého Slovenska a Čiech. Concrete Jungle Jam (Stretnutie v betónovej džungli) bol už piatym ročníkom súťaže pre BMX a MTB jazdcov vo voľnom štýle. Bolo sa na čo pozerať.

Oficiálna začiatok bol v sobotu 7.6. 2014 o 10:00 hod. v petržalskom skateparku na Markovej ulici. Prvý jazdci začali prichádzať už o ôsmej ráno a odchádzalo sa až so západom slnka. Na akcií sa zúčastnilo 39 jazdcov v kategórií park a rekordných 44 v kategórií street.

Predviedli sa tí, ktorí na bicykloch preferujú pohyb v meste, na boxoch, schodoch a zábradliach, ale aj tí, ktorí jazdia na prekážkach v bikeparkoch a skateparkoch. Ocenených bolo dvanásť top jazdcov v jednotlivých kategóriách.

Výsledky:

Amatéri

1) Miro Kanďár

2) Dávid Rovenský

3) Timo Štrba
Experti

1) Andrian Bystrický

2) Marko Votava

3) O tretie miesto sa podelili Matúš Ondrej a Michal Kovačovič
Profesionáli

1) Michal Baránek

2) Dávid Janáč

3) Viktor Orosz
Street

1) Jakub Júza

2) Kiko Kmeť

3) Ludek Sedlář

Najlepší MTB jazdec bol Patrik Gažo z Malaciek.

Súťaž pre všetkých pripravili miestny jazdci, pod zastrešením občianskeho združenia KASPIAN, ktoré s mladými v Petržalke pracuje už sedemnásť rokov.

KASPIAN mladým ponúka ľahko dostupné (nízkoprahové) programy. „Riešime to, čo mladých naozaj zaujíma a reagujeme na ich aktuálne potreby. Veríme najmä v ľudský prístup. Sociálne služby, neformálne vzdelávanie, preventívne, voľnočasové aktivity a participatívne projekty sú nástroje, ktorými mladým pomáhame rásť. Takýmto projektom je aj táto súťaž.“ povedal Martin Simon, pracovník združenia.

Partneri: Swan, Websupport, Junkride, Bmxshop.sk, Bonky Bike, 303 mediagroup, Snowboard online.sk, Jacpot clothing, Hlavné mesto Bratislava, Buffet clothing, Slovenská Asociácia, Boni Fructi, Slowatch, Bikemagasin, Mestská časť Petržalka.

Viac informácií nájdete na www.cjj.sk, www.kaspian.sk